icon clock10.10.2025
icon eye113
Больові точки

Енергосистема під ударом: Наслідки масованої атаки та заклик до ощадливості

Внаслідок масштабної ракетно-дронової атаки на ранок є знеструмлені споживачі у кількох областях України. Ворожі удари завдали пошкоджень енергетичним об’єктам, що призвело до відключення значної кількості абонентів.

Найскладнішою наразі є ситуація у м. Київ, а також у Київській, Харківській, Сумській, Полтавській та Чернігівській областях.

Запровадження відключень для стабілізації

Для стабілізації ситуації в енергосистемі у частині найбільш постраждалих регіонів (Київській, Харківській, Сумській, Полтавській, Чернігівській, а також Запорізькій та Дніпропетровській областях) запроваджені аварійні відключення.

Крім того, через наслідки попередніх обстрілів, на Чернігівщині місцевим обленерго застосовується графік погодинних відключень для однієї черги споживачів.


Аварійно-відновлювальні роботи тривають

Енергетики працюють цілодобово, роблячи все можливе, щоб якнайшвидше повернути в роботу пошкоджене російськими обстрілами обладнання. Аварійно-відновлювальні роботи активно тривають у кожному з регіонів, що постраждав від ворожих атак.


Споживання залишається високим: Причина у погоді

Споживання електроенергії в Україні залишається високим та загалом відповідає сезонним показникам. Основна причина — утримання хмарної погоди на всій території країни. Це знижує ефективність роботи побутових сонячних електростанцій і, відповідно, зумовлює зростання рівня енергоспоживання із загальної мережі.

Вчора, 9 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований вранці та був на рівні максимуму попереднього дня (8 жовтня).

Заклик до ощадливого енергоспоживання!

З огляду на наслідки атаки та високе споживання, зберігається необхідність ощадливого енергоспоживання.

Якщо у вас є світло, будь ласка, не вмикайте кілька потужних приладів одночасно до кінця поточної доби.

Інформує: (20+) Facebook

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *