Внаслідок масованих російських обстрілів протягом останньої доби на території Сумської області є постраждалі серед мирного населення, а ворог продовжує активно застосовувати авіаційні бомби та безпілотники.
Станом на ранок 23 жовтня безпекова ситуація в Сумській області залишається напруженою та критичною. За добу, з ранку 22 жовтня до ранку 23 жовтня 2025 року, російські війська здійснили 130 обстрілів по 42 населених пунктах у 16 територіальних громадах області. Загальна тривалість повітряної тривоги склала 18 годин 22 хвилини.
Найбільше обстрілів зафіксовано у Сумському та Шосткинському районах.
На жаль, не обійшлося без жертв серед цивільного населення. У Сумській громаді внаслідок удару ворожого БпЛА постраждали троє мирних жителів: чоловіки 35 та $29$ років та жінка 32 років.
Окупанти активно використовували різноманітні засоби ураження, включаючи високоточні та заборонені види озброєння:
Під ворожими ударами перебували населені пункти таких громад: Сумська, Миколаївська сільська, Білопільська, Юнаківська, Хотінська, Краснопільська, Глухівська, Есманьська, Шалигинська, Середино-Будська, Зноб-Новгородська, Великописарівська, Путивльська, Новослобідська, Попівська та Конотопська.
Внаслідок обстрілів за добу зафіксовано численні пошкодження та руйнування об’єктів цивільної інфраструктури:
Незважаючи на постійні обстріли, місцеві органи влади спільно з ДСНС, Національною поліцією та громадськими організаціями продовжують евакуацію. За добу з прикордонних громад евакуйовано 13 людей.
Інформує: (2) Facebook
💔