Менше ніж за два місяці після офіційного запуску російський державний месенджер MAX зазнав нищівного цифрового зламу. У відкритий доступ потрапили понад 46 мільйонів записів, що фактично становить усю базу користувачів. Це не просто витік, а катастрофа для проєкту, який мав стати втіленням російського «цифрового суверенітету».
MAX — це не просто черговий додаток. Його розробником є структура, підконтрольна Володимиру Кірієнку, сину Сергія Кірієнка — головного кремлівського куратора інформаційної та цифрової політики. На цей сервіс влада РФ покладала амбітні надії: через нього планувалося видавати цифрові паспорти, забезпечувати доступ до держпослуг та формувати єдину “надійну” цифрову екосистему.
Пропаганда активно нав’язувала MAX громадянам, зокрема працівникам владних структур та сфері освіти, під гучними гаслами «боротьби з шахраями» і «захисту особистих даних». Його позиціонували як «надійну та безпечну платформу», альтернативну західним месенджерам.
Масштабний витік даних менш ніж через 60 днів роботи демонструє зворотне. Вся особиста інформація мільйонів користувачів тепер може бути використана в шахрайських схемах, що робить «захищений» месенджер додатковим інструментом в руках зловмисників.
Показово, що попри всі докази, влада РФ продовжує цинічно заперечувати факт витоку та зламу. Ця ситуація яскраво показала, що насправді Кремлю абсолютно байдуже на безпеку даних власних громадян. Головна мета проєкту MAX — не захист, а тотальний цифровий контроль і створення закритої, підконтрольної держави.
MAX мав стати символом «цифрового суверенітету» росії, а натомість став наочним втіленням її безпорадності та некомпетентності у сфері високих технологій.
Повідомляє: Центр протидії дезінформації


Телефони для довідок (05459) 7-13-64, 050-064-94-14, 098-706-75-24

