Правоохоронці Сумщини встановили особу російського офіцера, який на початку повномасштабного вторгнення стратив українського військовослужбовця, що потрапив у полон.
За даними слідства, 24 лютого 2022 року підрозділи 1-ї танкової армії збройних сил РФ незаконно перетнули кордон України. Під час наступу на Сумщину ворог зустрів запеклий опір. Поблизу міста Охтирка українські захисники уразили ворожу колону, після чого близько 15 окупантів залишили техніку та втекли до лісу.
Командир 1-ї стрілецької роти в/ч А7320, намагаючись переслідувати ворога, потрапив у засідку. 54-річний офіцер відразу склав зброю, демонструючи, що не чинить опору і є військовополоненим. Проте один із окупантів, грубо порушуючи Женевські конвенції, відкрив вогонь.
Як повідомили в Сумській обласній прокуратурі, вогонь зі снайперської гвинтівки «ВСС» вів 39-річний заступник командира 1-ї роти спецпризначення розвідувального батальйону 96-ї окремої розвідувальної бригади РФ. Капітан, мешканець нижнього новгорода, здійснив три постріли в беззбройного українця. Наш захисник загинув на місці.
13 лютого 2026 року російському військовослужбовцю заочно повідомлено про підозру за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 438 КК України).
Наразі тривають заходи щодо оголошення підозрюваного у розшук та встановлення його спільників. Спеціальне досудове розслідування ведуть слідчі ГУНП в Сумській області за підтримки розвідки ГУР МО та карного розшуку.
За матеріалами: Сумська обласна прокуратура


Телефони для довідок (05459) 7-13-64, 050-064-94-14, 098-706-75-24


😡
看不懂但大受震撼