Перший обмін 2026 року став знаковим: додому повернулися оборонці Маріуполя, ЧАЕС та незаконно засуджені до довічного ув’язнення герої.
Сьогодні, за результатами складних перемовин та за дорученням Президента України, Координаційний штаб провів перший у поточному році обмін полоненими. З російської неволі визволено 157 українців: 150 військовослужбовців та 7 цивільних осіб.
Додому повертаються представники майже всіх родів військ:
Серед звільнених — як рядовий і сержантський склад, так і офіцери. Ці воїни тримали оборону на найгарячіших напрямках: від Київщини та Сумщини до Маріуполя, Херсонщини та Донеччини.
Більше половини звільнених сьогодні Героїв — це оборонці Маріуполя. Також серед повернутих — нацгвардієць, який потрапив у полон під час захисту Чорнобильської АЕС.
Статистика вражає: 139 осіб перебували в застінках агресора ще з 2022 року.
Особливістю 71-го обміну стало повернення українців, яких країна-агресор піддала фейковим судилищам.
Україна висловлює щиру вдячність США та ОАЕ за посередництво та допомогу в організації цього обміну.
Попереду у звільнених — медичний огляд, психологічна реабілітація та повний пакет державної підтримки. Координаційний штаб наголошує: робота триватиме, доки останній українець не повернеться додому.
Слава Україні!
За матеріалами: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими