На Сумщині викрили цинічну схему привласнення бюджетних коштів, призначених для постраждалих від війни. Керівниця одного з підрозділів державного органу оформила компенсацію за будинок, який вона сама ж демонтувала ще до початку повномасштабного вторгнення.
За процесуального керівництва Краснопільського відділу Сумська обласна прокуратура 36-річній жінці офіційно повідомлено про підозру.

Події розгорталися у Краснопільській громаді. Слідство встановило таку хронологію:
Скориставшись трагічною ситуацією та хаосом після обстрілу, власниця «порожнього місця» вирішила заробити. Вона зателефонувала на лінію «102» та заявила, що її будинок нібито знищено саме внаслідок цієї ворожої атаки.
Наслідки обману: Ввівши в оману комісію, жінка успішно оформила пакет документів і отримала від держави солідну суму допомоги — 567 тис. 371 грн.
Статус посадовиці державного органу лише обтяжує моральний бік справи, адже жінка чітко розуміла закон і наслідки своїх дій.
Наразі її дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки). Санкція статті передбачає суворе покарання — до 8 років позбавлення волі.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Сумського районного управління поліції (РУП) у тісній взаємодії з Управлінням стратегічних розслідувань (УСР) в Сумській області та під процесуальним керівництвом прокуратури.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
😡😡😡😡😡😡
Навіть слів не підберу для коментаря …..