Він став першим із сімейного квартету футболістів краснопільського «Явора», який понад 20 років тому дебютував на професіональному рівні. За прикладом батька — Віктора Михайловича Пацюка, з ім’ям якого нерозривно пов’язана історія становлення і сходження на футбольні вершини легендарної краснопільської команди, в ній згодом заграли і троє його синів. Загальний футбольний стаж цієї видатної родини налічує вже майже 30 років. Сьогодні, 16 травня, найстарший із братів — Андрій Пацюк — святкує свій 42-й День народження.


Андрій змалечку бачив, як грає його батько, тож вибір життєвого шляху був очевидним — хлопець твердо вирішив стати вправним футболістом і пробитися на професіональний рівень. Спортивну освіту юнак здобував у Донецькому училищі олімпійського резерву (УОР).

Свій перший професійний матч 17-річний Андрій зіграв у складі друголігового донецького «Металурга-2» проти полтавської «Ворскли-2». Та гра завершилася перемогою донеччан (1:0), а дебютант провів на полі переконливі 75 хвилин. Надалі кар’єра в Донецьку не склалася, і після 8 матчів Андрій повернувся додому, де одразу виборов місце в основі рідного «Явора», який тоді виступав у Другій лізі чемпіонату України. Свій перший професійний гол він забив у домашньому поєдинку проти роменського «Електрона» (1:1), холоднокровно реалізувавши пенальті на 44-й хвилині.
«З легкої руки Віктора Михайловича гравцями нашої команди стали його сини. І Андрій, і Денис, і Єгор — характером у батька, успадкували від нього найкращі бійцівські якості. Андрій був вправним виконавцем, мав добре поставлений удар, вміло реалізовував штрафні удари. За ним тягнулися молоді гравці — вчорашні вихованці нашої ДЮСШ, яких залучали в команду. Брати підставляли своє плече “Явору” у скрутний для нього час. Не без їхньої підтримки і гри команда тричі ставала призером обласних першолігових перегонів», — ділиться спогадами експрезидент ФК «Явір» Володимир Саєнко.

Загалом за шість років виступів за «Явір» Андрій провів 132 матчі і забив усі свої 12 «професійних» м’ячів. Також у його активі виступи за криворізький «Гірник» та ФК «Суми». Професійну кар’єру футболіст завершив на солідній позначці у 172 матчі.
Ось уже майже два десятиліття Андрій Пацюк є одним із найпомітніших та найефективніших гравців на аматорській арені Сумщини. У його біографії — успішні виступи за сумський «Автолюкс», конотопський «Шахтар», «Локомотив» із Дружби, охтирську «Укрнафту» та «Україну» з Токарів. У кожному колективі він ставав лідером: тричі виборював титул чемпіона області та тричі ставав володарем Кубка Сумщини.
Не менших успіхів Андрій досяг і у футзалі. Зокрема, захищаючи кольори команди «СумДУ», він здобув срібні нагороди Першої ліги чемпіонату України. Останніми сезонами досвідчений гравець веде за собою команду «Україна». Цьогоріч Андрій Пацюк додав до своєї залікової книжки нові трофеї, ставши чемпіоном та володарем Кубка Сум серед ветеранів у категорії 45+.
До слова, спортивний талант іменинника не обмежується лише футбольним полем. Віктор (як по-батькові часто називають його у спортивних колах на честь батька) вправно почувається і на льодовому майданчику, граючи за ХК «Суми» — багаторазового переможця міських та обласних хокейних змагань.
Особисте життя Андрія також нерозривно пов’язане зі спортом найвищих досягнень. Разом із дружиною — легендарною олімпійською чемпіонкою з біатлону Вітою Семеренко — вони виховують 10-річного сина Марка. Хлопець активно підростає, і вся спортивна спільнота Сумщини з цікавістю спостерігає: який саме вид спорту обере юнак і чи продовжить він славну футбольну (або біатлонну) династію?
Вітаємо Андрія Пацюка з Днем народження! Бажаємо міцного здоров’я, родинного тепла, довголіття на спортивних майданчиках та нових гучних перемог!
Чемпіонат Сумської області. 27 травня 2011 р. ФК «ДРУЖБА» — «ШАХТАР» (Конотоп) — 0:1 Стадіон «Дружба». 250 глядачів.
Хроніка матчу: Первісно гра проходила переважно у середині поля, гості рідко наближалися до штрафного майданчика господарів. Але одна із вилазок «шахтарів» завершилася взяттям воріт. Гравець «дружбівців» у невтральній ситуації зіграв рукою поблизу свого штрафного. Стандарт без проблем вправно реалізував Андрій Пацюк, спрямувавши м’яч над «стінкою» точно у ворота суперників.
Чемпіонат Сумської області. 2014 р. «ВЕЛЕТЕНЬ» (Глухів) — «НАФТОВИК-2» (Охтирка) — 0:1 Хроніка матчу: За 10 хвилин до фінального свистка «стандарт» неподалік штрафного майданчика господарів завершився майстерним скиданням м’яча від Андрія Пацюка на Євгена Хабовця. Вийшовши віч-на-віч на ворота, той чітко реалізував момент, який і приніс охтирським «нафтовикам» важливу перемогу.
За матеріалом Григорія Реви
Фото з Архіву газети “ПЕРЕМОГА”
👍