icon clock02.01.2026
icon eye87
Здоров'я

В Україні запустили програму «Скринінг здоров’я 40+»

З 1 січня в Україні офіційно стартувала національна програма «Скринінг здоров’я 40+». Її головна мета — раннє виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та моніторинг ментального здоров’я українців. Про запуск ініціативи повідомила Перша віцепрем’єрка — Міністерка економіки Юлія Свириденко.

Навіщо потрібен цей скринінг?

Програма розрахована на громадян віком від 40 років. Саме в цей період зростають ризики розвитку хронічних хвороб, які на ранніх стадіях протікають безсимптомно. Держава повністю покриває вартість необхідних аналізів та консультацій, виділяючи кожному учаснику цільову допомогу в розмірі 2000 гривень.

Алгоритм дій: як отримати кошти через «Дію»

Система максимально автоматизована. Якщо вам виповнилося 40 років, алгоритм наступний:

  1. Очікуйте сповіщення: Запрошення надійде у застосунок «Дія» на 30-й день після вашого дня народження.
  2. Підтвердіть участь: Прийміть запрошення безпосередньо в застосунку.
  3. Відкрийте картку: Замовте спеціальну Дія.Картку (або використайте вже наявну для виплат від держави).
  4. Отримайте виплату: Протягом 7 днів на рахунок надійде 2000 гривень.
  5. Запишіться до лікаря: Витратити ці кошти можна лише на медичне обстеження в закладах, що беруть участь у програмі.

Що робити, якщо немає смартфона чи «Дії»?

Програма доступна для всіх громадян, незалежно від рівня цифрових навичок:

  • Після 30-го дня з дати народження зверніться до банку-партнера (наразі це ПриватБанк) для оформлення пластикової картки зі спеціальним рахунком.
  • Зверніться до найближчого ЦНАПу для реєстрації в програмі.

Важливо: Пройти обстеження можна у будь-якому медичному закладі — державному, комунальному чи приватному, який є учасником програми, незалежно від вашого місця реєстрації.

Деталі: Скринінг здоровʼя 40+

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *