icon clock19.09.2025
icon eye100
Право

Кому дістається майно без власника

Трапляється, що після смерті людини її майно залишається без господаря. Це може статися, якщо спадкоємці за заповітом чи законом відсутні, відмовилися від спадщини або не встигли її прийняти. У таких випадках доля майна вирішується в судовому порядку — воно може бути визнане відумерлою спадщиною.

Як майно стає відумерлим?

Процедура визнання спадщини відумерлою починається з подання заяви до суду. Зробити це можуть:

  • Територіальна громада, на території якої знаходиться нерухоме майно спадкодавця, або ж його основна частина.
  • Кредитори спадкодавця, які хочуть стягнути з нього борги.
  • Власники чи користувачі суміжних ділянок, якщо спадщина включає сільськогосподарські землі.

Подати таку заяву можна не раніше, ніж через один рік після відкриття спадщини (тобто після смерті людини). Під час розгляду справи суд обов’язково залучає органи місцевого самоврядування.

Хто отримує відумерлу спадщину?

Після того, як суд визнає спадщину відумерлою, вона переходить у власність територіальної громади за місцем знаходження нерухомого майна. Якщо ж спадщина дістається кільком громадам, вони розподіляють її між собою пропорційно до вартості.

Чи є у спадщини борги?

Важливо знати, що разом із майном громада отримує й усі борги та зобов’язання спадкодавця. Тому, якщо спадкове майно переходить до кількох територіальних громад, вони також розподіляють між собою і борги — пропорційно до вартості отриманого майна.

Інформує: (5) Facebook

Ще по темі: Спадщина без спадкоємців: що робити? | Новини Краснопільщини (krasnews.com.ua)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *