Сьогодні, за дорученням Президента України, відбулася значуща подія: Координаційний штаб провів комбінований обмін полоненими. Додому з російської неволі повернулися 205 українських громадян, серед яких 185 військових та 20 цивільних осіб.
Цей обмін став особливим, оскільки був проведений у комбінованому форматі. Частина звільнених громадян обміняна згідно з досягнутими домовленостями у Стамбулі, а інша частина – в межах чергового, вже 69-го обміну військовополоненими.
Серед визволених – військовослужбовці різних підрозділів Збройних Сил України (ЗСУ), включаючи представників Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби.
Разом із солдатами та сержантами, вдалося також звільнити й офіцерів.
Звільнені захисники та захисниці країни брали участь у бойових діях на найгарячіших напрямках: луганському, донецькому, харківському, запорізькому, херсонському, київському, сумському та чернігівському.
Серед тих, хто сьогодні знову ступив на рідну землю, є Оборонці Маріуполя – символи незламності та мужності. Також повернулися додому нацгвардійці, які потрапили в полон, охороняючи Чорнобильську АЕС.
Вік звільнених громадян варіюється від 26 до 59 років. Наймолодшому Захиснику виповнилося 26 років, а найстаршому – 59 років. Важливо зазначити, що практично усі визволені військові та цивільні українці перебували в неволі з 2022 року.
Після звільнення з полону, усі громадяни пройдуть повний медичний огляд, отримають необхідну допомогу з фізичної та психологічної реабілітації та усі передбачені державою виплати. Держава забезпечує повний комплекс заходів для їхнього відновлення та повернення до повноцінного життя.
Координаційний штаб висловлює щиру подяку усім дотичним структурам і організаціям за скоординовані зусилля, спрямовані на визволення наших громадян, і продовжує свою роботу з пошуку, документування та повернення кожного, хто досі перебуває в російській неволі.
Інформація:Facebook