icon clock16.02.2026
icon eye116
Кордон Країна

На Сумщині через ворожі обстріли поранено цивільних, триває евакуація

Безпекова ситуація в Сумській області залишається напруженою. Протягом останньої доби, з ранку 15 лютого до ранку 16 лютого 2026 року, російські окупаційні війська здійснили масовані атаки по прикордонню та тилових громадах області. Загалом зафіксовано майже 80 обстрілів, під вогнем опинилися 33 населені пункти у 15 територіальних громадах.

Постраждалі серед мирного населення

На жаль, доба не минула без жертв серед цивільних. Російський терор забрав здоров’я у трьох мешканців області:

  • Великописарівська громада: 43-річна жінка дістала поранення внаслідок прямого влучання FPV-дрона в автомобіль. Також травмовано 54-річного чоловіка через наїзд автівки на вибуховий предмет.
  • Чернеччинська громада: 61-річна жінка постраждала через атаку ворожого БпЛА по житловому будинку.

Географія та засоби терору

Найінтенсивніших ударів зазнали Сумський, Шосткинський та Конотопський райони. Ворог використовував увесь доступний арсенал: артилерію, міномети, БпЛА різних типів, керовані авіаційні бомби (КАБ) та завдав ракетного удару.

Список громад, що опинилися під ударом: Сумська, Миропільська, Краснопільська, Білопільська, Зноб-Новгородська, Шосткинська, Шалигинська, Есманьська, Хутір-Михайлівська, Конотопська, Попівська, Новослобідська, Буринська, Чернеччинська та Великописарівська.

Руйнування цивільної інфраструктури

Масштаби пошкоджень охоплюють як приватний сектор, так і стратегічні об’єкти:

  • Суми: пошкоджено медичні заклади, багатоповерхівку, приватний будинок та автівку.
  • Конотопщина та Попівська громада: зафіксовано влучання в об’єкти цивільної інфраструктури та нежитлові приміщення.
  • Приватний сектор: значні руйнування житлових будинків у Буринській, Шосткинській, Чернеччинській та Попівській громадах.

Життя в умовах тривоги та евакуація

За минулу добу сигнал повітряної тривоги в області сумарно лунав 18 годин 9 хвилин — це майже три чверті доби, проведених мешканцями в укриттях.

Попри постійну небезпеку, триває робота з порятунку людей. Спільними зусиллями місцевої влади, ДСНС та поліції з небезпечних прикордонних районів було евакуйовано ще 4 особи.

Інформація: (20+) Facebook

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *