Безпекова ситуація в Сумській області залишається напруженою. Протягом останньої доби, з ранку 15 лютого до ранку 16 лютого 2026 року, російські окупаційні війська здійснили масовані атаки по прикордонню та тилових громадах області. Загалом зафіксовано майже 80 обстрілів, під вогнем опинилися 33 населені пункти у 15 територіальних громадах.
На жаль, доба не минула без жертв серед цивільних. Російський терор забрав здоров’я у трьох мешканців області:
Найінтенсивніших ударів зазнали Сумський, Шосткинський та Конотопський райони. Ворог використовував увесь доступний арсенал: артилерію, міномети, БпЛА різних типів, керовані авіаційні бомби (КАБ) та завдав ракетного удару.
Список громад, що опинилися під ударом: Сумська, Миропільська, Краснопільська, Білопільська, Зноб-Новгородська, Шосткинська, Шалигинська, Есманьська, Хутір-Михайлівська, Конотопська, Попівська, Новослобідська, Буринська, Чернеччинська та Великописарівська.
Масштаби пошкоджень охоплюють як приватний сектор, так і стратегічні об’єкти:
За минулу добу сигнал повітряної тривоги в області сумарно лунав 18 годин 9 хвилин — це майже три чверті доби, проведених мешканцями в укриттях.
Попри постійну небезпеку, триває робота з порятунку людей. Спільними зусиллями місцевої влади, ДСНС та поліції з небезпечних прикордонних районів було евакуйовано ще 4 особи.
Інформація: (20+) Facebook