icon clock17.02.2026
icon eye148
Кордон Країна

Оперативна ситуація в Сумській області станом на ранок 17 лютого 2026 року.

Протягом останньої доби Сумська область перебувала під інтенсивним вогнем російських військ. Ворог застосовував увесь арсенал озброєння: артилерію, керовані авіаційні бомби (КАБ), БпЛА та FPV-дрони. На жаль, не обійшлося без жертв та значних руйнувань.

Трагедія у Кириківській громаді

Найважча ситуація зафіксована у Кириківській громаді. Внаслідок прямого влучання ворожого безпілотника в житловий будинок загинула 68-річна жінка.

Ще шестеро мирних мешканців отримали травми різного ступеня тяжкості, серед них:

  • Двоє дітей (7 та 15 років);
  • Чоловіки 42 та 54 років;
  • Жінки 40 та 79 років.

Хроніка обстрілів та руйнування

За період з ранку 16 лютого до ранку 17 лютого зафіксовано понад 20 обстрілів 15 населених пунктів у 14 громадах області. Найбільша інтенсивність ударів спостерігалася у Сумському, Шосткинському та Конотопському районах.

Наслідки ворожих атак по громадах:

  • Кириківська: знищено приватні будинки та господарчі споруди.
  • Конотопська та Шосткинська: пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури, нежитлові приміщення та легковий автомобіль.
  • Недригайлівська: пошкоджені приватні оселі.
  • Сумська, Ямпільська, Зноб-Новгородська, Хутір-Михайлівська: зафіксовані пошкодження інфраструктурних об’єктів.

Під ударами також перебували Білопільська, Краснопільська, Есманьська, Путивльська, Новослобідська та Великописарівська громади.

Евакуація та безпека

Ситуація залишається вкрай напруженою: сумарно повітряна тривога в області тривала 22 години 16 хвилин.

Попри постійні обстріли, триває робота з убезпечення населення. Протягом доби силами ДСНС, поліції та громадських організацій з прикордоння було евакуйовано 14 людей.

Інформація: (20+) Facebook

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *