icon clock08.02.2026
icon eye67
Кордон Країна

Сумщина під вогнем: за добу ворог здійснив понад 40 обстрілів

Оперативна обстановка на ранок 8 лютого

Безпекова ситуація на Сумщині залишається напруженою. Протягом доби, з ранку 7 лютого до ранку 8 лютого 2026 року, російські війська здійснили понад 40 обстрілів. Під ударом опинилися 22 населені пункти у 17 територіальних громадах області.

Найбільша інтенсивність ворожих атак зафіксована у Сумському та Шосткинському районах. Ворог активно застосовував увесь наявний арсенал: артилерію, міномети, FPV-дрони, БпЛА та керовані авіаційні бомби (КАБ).

Втрати та наслідки

На щастя, за останню добу постраждалих серед мирного населення не зафіксовано. Проте вчора стало відомо про трагічні втрати у Миропільській громаді, де внаслідок попередніх ударів (5 та 6 лютого) загинули двоє цивільних чоловіків 52-х та 58-ми років.

Масштаби руйнувань цивільної інфраструктури:

  • Зноб-Новгородська громада: зруйновано приватний будинок та господарчі споруди.
  • Шосткинська громада: пошкоджено житлові будинки, нежитлові приміщення та об’єкти інфраструктури.
  • Хутір-Михайлівська, Миколаївська, Великописарівська громади: зафіксовані пошкодження приватного сектору.
  • Вільшанська та Недригайлівська громади: внаслідок нічної атаки БпЛА 7 лютого постраждали об’єкти цивільної інфраструктури та житлові будинки.
  • Сумська та Білопільська громади: пошкоджено легкові автомобілі.

Життя в умовах тривоги та евакуація

Минула доба встановила сумний рекорд за тривалістю небезпеки: повітряна тривога в області тривала 23 години 3 хвилини. Фактично, мешканці області майже весь час перебували в укриттях.

Попри складні умови, триває евакуація населення з прикордоння. Спільними зусиллями ДСНС, поліції та волонтерів за добу вдалося вивезти у безпечніші райони 3 людини.

Інформація: (20+) Facebook

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *